Wieliczka - XIV Święto Soli 12 czerwca 2016r.

,,Święto soli” 12 czerwca 2016 r.

Zapraszamy na 14. Święto Soli, które odbędzie się w Wieliczce 12 czerwca 2016 r. na dziedzińcu Zamku Żupnego. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest „Sól w medycynie i kosmetyce”

Święto Soli to rodzinna impreza, w czasie której Zamek Żupny, niczym ogromny wehikuł czasu, zabierze uczestników w odległą przeszłość. Będzie można poznać dawne metody produkcji soli oraz obserwować pracę rzemieślników, których wyroby (beczki, liny, a nawet papier) stanowiły nieodzowne wyposażenie dla funkcjonowania żupy – dawnego przedsiębiorstwa solnego.

Gości imprezy zaprosimy do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych warsztatach: warzenia soli, skręcania lin, wyplatania koszy, warzenia piwa, czerpania papieru, kaligrafii i wielu innych.

Zgodnie z hasłem przewodnim „Sól w medycynie i kosmetyce”, podczas warsztatów można będzie dowiedzieć się jak w zgodzie z naturą zadbać o zdrowie i urodę - w czym także może pomóc grota solna, która pojawi się na zamku.

Program imprezy wzbogacą liczne gry i zabawy: koło bednarza, labirynt, stanowisko archeologiczne, „zjazd u liny” z zamkowej baszty, warsztaty z masy solnej, malowanie solniczek i Rodzinny Solny Quest.

A wszystkie atrakcje umili i „posoli do smaku” muzyka w wykonywaniu: Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”, zespołu folkowego „Jar”, zespołu Kraków Street Band (finaliści programu „Must Be The Music”). Tańczyć będą Mietniowiacy.

Po nadmiarze wrażeń, kiedy przyjdzie już czas na relaks i odpoczynek, w cieniu zamkowej baszty na gości czekać będą specjały ze staropolskiej kuchni żupnej.

Zapraszamy!