Wieliczka X Memoriał -Rajdowy Puchar Polski

 
X Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
I Runda Historycznego Pucharu Polski

Jubileuszowy X Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, zostanie rozegrany w terminie 1-3 kwietnia 2016r. Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się I Runda Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. W tym roku odbędzie się 7 przejazdów na trzech odcinkach specjalnych. W piątek 1 kwietnia na parkingu Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego Solne Miasto w Wieliczce, odbędzie się badanie kontrolne (BK-1), w godzinach od 16:00 do 21:00. Godzinę wcześniej otwarty zostanie park serwisowy dla startujących zawodników przy ul. Dembowskiego (stacja PKP Wieliczka-Rynek-Kopalnia). O godz. 18:00 odbędzie się II Gala Sportu Wielickiego z zaproszonymi gośćmi w hali sportowej w CER Solne Miasto.

W sobotę 2 kwietnia o godz. 10:00, nastąpi oficjalna ceremonia startu, a następnie załogi przejadą na start do odcinka specjalnego (5,11 km) „Brzegi – Campus Misericordiae” w Brzegach (10:21 start pierwszego zawodnika). Zawodnicy pokonają trasę trzy razy. Następnie w Wieliczce o godz. 18:30 pierwszy zawodnik wystartuje do nocnego odcinka specjalnego „Wieliczka Rynek” (1,80 km), o godz. 20:00 rozpocznie się drugi przejazd.

W niedzielę 3 kwietnia odbędą się dwa przejazdy Super Os-u „Kryterium Wieliczka” (2,25 km). Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godz. 11:00. Ceremonia zakończenia i wręczenie nagród za Memoriał i HRPP zaplanowano na godz. 14:30 w CER Solne Miasto.

Komunikat

Miasto i Gmina Wieliczka, Starostwo Powiatowe wraz z Automobilklubem Krakowskim uprzejmie informują, iż w dniach 1-3 kwietnia 2016r. na terenie miasta Wieliczka odbędzie się impreza samochodowa pod nazwą X Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicz

Impreza ta w dniu 2 kwietnia (sobota) w godzinach 16:00-22:00 spowoduje zamknięcie dla ruchu kołowego następujących ulic:

ul. Powstania Warszawskiego
ul. Sikorskiego
ul. Zamkowa
Rynek Górny
ul. Kilińskiego
ul. Górsko
ul. Daniłowicza

ul. Batorego

ul. Seraf

ul. Limanowskiego na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Boża Wola
ul. Plac Kościuszki

ul. Szpunara

ul. Klaśnieńska

ul. Dembowskiego

ul. Moniuszki

ul. Reymonta


W dniu 3 kwietnia. (niedziela)w godzinach 6:00-16:00 nastąpi zamknięcie ruchu kołowego na następujących ulicach:
ul. Matejki na całej długości
al. Solidarności
ul. Kościuszki na całej długości
ul. Nowy Świat na części
ul. Jedynaka na części
ul. Janińska na całej długości
ul. Krótka na całej długości
ul. Stroma na całej długości
ul. Daniłowicza

ul. Klaśnieńska

W związku z w/w zmianami w ruchu drogowym w dniach 2-3 kwietnia br. na wyżej wymienionych ulicach wprowadza się zakaz zatrzymywania się i postoju. Organizatorzy proszą o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz podporządkowanie się poleceniom Policji, Straży Miejskiej i Służb Porządkowych.

Za utrudnienia przepraszamy!