Wieliczka - Tour de Pologne

 

Drodzy Mieszkańcy,

Już niebawem do naszego miasta zawita barwny peleton Tour de Pologne. To wspaniała kolarska impreza, którą organizuje wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang. Dzięki jego zaangażowaniu nasz narodowy wyścig należy obecnie do kolarskiej ligi mistrzów, czyli prestiżowego cyklu UCI World Tour. Dzięki temu w naszym mieście pojawią się czołowi kolarze świata z najlepszych grup zawodowych.

Start Honorowy odbędzie się 16 lipca br. o godz. 12.20 w Brzegach - Campus Misericordiae, w miejscu gdzie 30-31 lipca odbędą się Światowe Dni Młodzieży.  O 11.30 w domu dla osób starszych i niepełnosprawnych na Campus Misericordiae w Brzegach nastąpi przekazanie roweru dla papieża Franciszka. Specjalny, ręcznie robiony model Colnago Tour de Pologne jest darem od Lang Team.

 

Tour de Pologne to nie tylko sportowe wydarzenie na najwyższym poziomie, to także społeczny fenomen, który łączy miliony Polaków. To doskonała zachęta do kibicowania polskim kolarzom, którzy w ostatnich latach odgrywają kluczowe role w zawodowym peletonie. Trzymajmy kciuki, aby powiodło się im także w tegorocznym Tour de Pologne.

 

Tegoroczny Tour de Pologne będzie wyjątkowy dla naszego miasta. Bierzemy bowiem udział w konkursie „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne”. Chcemy pokazać całej Polsce i całemu światu, że potrafimy się zaangażować i zjednoczyć wokół pozytywnej idei, jaką niesie sport i kolarstwo. Zapraszam Was zatem do tego, abyście wzięli udział w konkursie poprzez piękne, barwne, kolorowe, oryginalne, dekoracje Waszych domów, mieszkań, witryn, okien, placów i boisk. Tak, aby nie tylko ugościć kolarzy wspaniałym dopingiem, ale również pokazać najpiękniejsze oblicze naszego miasta.

Rafal Ślęczka

 

UTRUDNIENIA KOMUNIKACYJNE PODCZAS 73. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR

Miasto i Gmina Wieliczka uprzejmie informuje, iż w dniu 16 lipca 2016 r. na terenie miasta i gminy Wieliczka odbędzie się impreza kolarska pod nazwą 73. Tour de Pologne UCI World Tour – V etap / Wieliczka – Zakopane /.

Impreza ta w dniu 16 lipca br. /sobota/ spowoduje zamknięcie dla ruchu kołowego niżej wymienionych ulic i dróg.

W godzinach 8:00 – 13:00:

Brzegi – Campus Misericordiae /droga w kierunku miejscowości Brzegi od skrzyżowania ulic Kokotowska i Niedzielskich w Śledziejowicach przy sklepie spożywczym „SZELĄG” - dojazd tylko dla mieszkańców do posesji/.

Dojazd do ronda Światowych Dni Młodzieży 2016 od strony Krakowa i miejscowości Brzegi – zamknięcie przy pętli autobusowej.

W godzinach 11:30 – 13:00:

Kokotów,
Czarnochowice,
Wieliczka:
    - ul. Czarnochowska,
    - ul. Goliana,
    - ul. Powstania Warszawskiego,
    - ul. Dembowskiego,
    - ul. Daniłowicza,
    - ul. Górsko,
    - Rynek Górny,
    - ul. Batorego,
    - ul. Limanowskiego,
    - ul. Chopina,
    - ul. Lednicka,
Rożnowa,
Pawlikowice,
Raciborsko,
Jankówka.

 

W związku z w/w zmianami w ruchu drogowym w dniu 16 lipca br. na wyżej wymienionych ulicach i drogach zostaje wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju.


Organizatorzy proszą o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz podporządkowanie się poleceniom Policji, Straży Miejskiej i Służb Porządkowych. Szczegółowe informacje dotyczące Tour de Pologne 2016 na stronach internetowych: www.tourdepologne.pl oraz www.wieliczka.eu


Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

 

Zastępca Burmistrza ds. Społecznych