Wieliczka Policja informuje

 

 Komenda Powiatowa Policji infirmuje

Był już fałszywy wnuczek, hydraulik, a teraz kominiarz! Wielicka Policja zatrzymała oszustów, którzy udawali kominiarzy sprzedających kalendarze.

W środę 3 lutego około godziny 18.00, oficer dyżurny wielickiej Policji otrzymał zgłoszenie, że
w miejscowości Brzegi trzech mężczyzn udając kominiarzy sprzedaje kalendarze. Funkcjonariusze, którzy po kilku minutach pojawili się na miejscu zgłoszenia, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym poruszali się oszuści. Pasażerowie jak i kierowca zostali wylegitymowani. W trakcie czynności u trzech mężczyzn znaleziono kalendarze na rok 2016, dwie plakietki stwierdzające, że są kominiarzami oraz druki samokopiujące. Mężczyźni mieli na sobie ubrania przypominające strój kominiarza. Oszuści odwiedzali okoliczne domy, dokonywali fikcyjnych sprawdzeń przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz oferowali kalendarze w zamian za dobrowolną opłatę. Jeden
z nich okazał się osobą poszukiwaną przez organy ścigania. Mężczyźni usłyszeli już zarzut oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Policja apeluje, zwłaszcza do osób starszych i samotnych, by zwracały szczególną uwagę, komu otwierają drzwi. W okresie zimowym przybywa fałszywych pracowników elektrowni, hydraulików czy osób podszywających się pod pracowników stowarzyszeń charytatywnych.

W związku z powyższym wielicka Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się mieszkańców powiatu, którzy zostali oszukani przez nieuczciwych rzemieślników. Zgłaszać można się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz telefonicznie pod numer tel. 997

 

Kolejne zatrzymanie dilera

Na początku tygodnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego wielickiej komendy zatrzymali dwie osoby przy których ujawniono znaczne ilości środków odurzających.

We wtorek 2 lutego w miejscowości Golkowice policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn przy których ujawniono narkotyki w postaci marihuany w ilości około 1,5 grama. W trakcie dalszych czynności w podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych mężczyzn ujawniono i zabezpieczono prawie 30 gramów amfetaminy, około 13 gramów nieznanej substancji oraz 3,5 grama marihuany. Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań.

Magdalena Chwastek