Wieliczka nowe lodowisko- w Tężni

 

Ślizgawka za lodzie w…tężni solankowej

Na rozpoczynające się w Małopolsce ferie Kopalnia Soli „Wieliczka” przygotowała wyjątkową atrakcję: ślizgawkę w tężni solankowej. Lodowisko czynne będzie codziennie od 9 do 28 lutego w godzinach 11:00-19:00. Dzieci i młodzież z powiatu wielickiego wstęp na ślizgawkę będą miały bezpłatny.

 

- Z jednej strony chcieliśmy zagospodarować tężnię zimą, gdy temperatura nie pozwala na jej lecznicze działanie. Z drugiej strony przygotować atrakcyjną propozycję dla dzieci i młodzieży z regionu, która byłaby dla nich dodatkowym impulsem do przebywania w plenerze i aktywności fizycznej podczas ferii.  Lodowisko w unikatowym obiekcie, blisko centrum miasta, z pewnością zachęci  też niejednego dorosłego, warto sprawdzić jak ślizga się w tak nietypowym otoczeniu – przekonuje Damian Konieczny Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.

Start ślizgawki w piątek 9 lutego o 11:00 - dla wszystkich, którzy przyjdą o godzinie otwarcia – kawa i herbata gratis. Wejścia na ślizgawkę odbywać się będą o pełnych godzinach (ostatnie wejście o 18:00), a na lodzie szusować będzie można przez 45 minut. Jednorazowo może przebywać na nim 40 osób. Koszt biletu to 5 zł od osoby. Opłata wstępu nie obejmuje dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu wielickiego - po okazaniu legitymacji szkolnej wejście dla nich będzie bezpłatne. Dzieci do lat 10 ze ślizgawki korzystać mogą wyłącznie pod opieką dorosłych (na łyżwach).  Ten, kto nie posiada własnego sprzętu będzie mógł wypożyczyć łyżwy i kask, dla dzieci przygotowano także chodziki (po 5 zł sztuka).    

 – Francuzi mają lodowisko na wieży Eiffla, Holendrzy i Kanadyjczycy na kanałach, nasi mieszkańcy - w tężni solankowej. To lodowisko z pewnością dołączy do najbardziej nietypowych ślizgawek świata – zapewnia Tomasz Broniowski Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Młodzi ludzie sporo czasu spędzają w wirtualnym świecie, w ferie to dla nich  nieodłączny element codziennej aktywności. Proponujemy by zamienili czas przed komputerem czy komórką na relaks i zabawę na ślizgawce. Bezpłatny wstęp ma być dodatkową zachętą - dodaje.