Wieliczka Noc w Bibliotece

 

W wielickiej bibliotece noc zupełnie wyjątkowa!

W sobotnią noc, wśród feerii świateł w wielickiej bibliotece zagościli: Asteriks i Obeliks wraz z Makbetem, zwariowane chemiczki z ChemicAL world, bohaterowie gier planszowych, piłkarze z Fifa 16, a wraz z nimi min.: Chopin, Mozart, Kilar, Cohen i wielu innych, którzy uświetnili tę wyjątkową dla bibliotek i ich użytkowników noc.

Podczas II Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek biblioteka w Wieliczce zaprosiła swoich czytelników do wspólnej zabawy i odkrywania biblioteki nocą. Do 24.00 można było wypożyczać książki, ale nie tylko. Na filmowym poddaszu na fanów kina czekał "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów", a nieco później "Makbet" w reż. Justina Kurzela. Dla melomanów i nie tylko, Księżycowy Koncert na pianinie zagrała Jadwiga Szado - dyrygent wielickiego chóru Lutnia. Biblioteka wypełniła się dźwiękami muzyki klasycznej oraz znanymi przebojami muzyki filmowej. Przez całą noc na użytkowników czekały: gorąca kawa w kąciku „Nocnego Marka”, specjalne strefy czytelnika i bardzo popularna wśród naszych mieszkańców akcja „Wymień się!”.

Oczywiście nie zabrakło Salonu gier Planszowych z ponad 30 grami do wyboru, a dla fanów nieco innych gier Xboxa. Na najmłodszych czekał nie tylko Molik, ale również Strefa Młodego Chemika, w której najmłodsi dokonywali przeróżnych doświadczeń pod okiem chemiczek z ChemicAL World. Były gry, zgadywanki, konkursy, zajęcia manualne. Biblioteka tętniła zżyciem do 24.00. Zapraszamy za rok!

PiMBP