Wieliczka Koncert Noworoczny 2016

 

Spotkanie Noworoczne odbyło się 16 stycznia. Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” przy ul. Tadeusza Kościuszki 15 w Wieliczce wypełniło się po brzegi. Po wspólnym kolędowaniu z udziałem:solistów oraz połączonych chórów szkół muzycznych I stopnia z Wieliczki i Gdowa przygotowanych przez Izabelę Szota i Elżbietę Gabryszewską oraz Międzyszkolną Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Adama Czyżowskiego, nastąpiły występy uhonorowanych nagrodami kulturalnymi Wiesława Popiołka oraz zespołu Regionalnego „Mietniowiacy”.

 

Na koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem przybyła publiczność tak licznie, że zaledwie starczyło miejsc stojących. I nie zawiedli się. Ten wybitny piosenkarz, gwiazda estradowa świecąca niegasnącym blaskiem od lat, zaśpiewał najnowsze piosenki ale i swoje największe, najbardziej znane przeboje. Nie zabrakło "Chałup..." ale oczywiście i niezapomnianej "Pszczółki Mai". Artysta, jak się okazało, ma niespotykane poczucie humoru, zarówno na swój temat, jak i w wyborze opowiedzianych uczestnikom koncertu dowcipów. Publiczność oklaskami dziękowała za występ, nikt nie opuścił sali dopóki nie zabrzmiały ostatnie nuty.

Podczas spotkania wolontariusze z Wielickiego Klubu Wolontariuszy przeprowadzili zbiórkę charytatywną na rzecz Dawida Gadochy. 

B. Zapadlińska