Wieliczka Campus Misericordiae - rocznica ŚDM

 

Rocznica ŚDM Campus Misericordiae Brzegi

Relacja z soboty i program na niedzielę

 

Przejściem przez Bramę Miłosierdzia zakończeno sobotnich obchody rocznicy w ramach Jubileuszu Miłosierdzia na Campus Misericordiae . Drogę wyznaczały zapalone lampiony, strażacy z zapalonymi pochodniami. Uczestnicy rocznicy przeszli przez oświetloną Bramę Miłosierdzia. Jest też bardzo liczna diakonia flag  W niedzielę ciąg dalszy koncertów, spotkań a szczególnym wydarzeniem będzie Oratorium o Świętej Kindze „Najważniejsza jest miłość”. Będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz przejście Bramą Miłosierdzia.

 

Oto program na niedzielę i informacja praktyczna o parkingach:


15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzą ją mieszkańcy Brzegów
od 16.00 spotkania pod namiotem - prezentacja filmu "Baldachim" oraz wspólnot i zespołów chrześcijańskich
19.00 ORATORIUM O ŚWIĘTEJ KINDZE
20.00 Koncert Uwielbienia z udziałem Natalii Niemem, zespołu New Live, Adoracja Najświętszego Sakramentu
22.00 Przejście przez Bramę Miłosierdzia


Parkingi zlokalizowane są tuż przed rondem ŚDM, wjazdy mają z drogi głównej prowadzącej przez strefę. Drogi jako takie są zamknięte, ale wjazd jest dla uczestników rocznicy, wystarczy się opowiedzieć pilnującym wjazdu lub włożyć za szybę samochodu białą kartkę.
Mapka ze zmianą organizacji ruchu, wjazdami i parkingami jest w info obok.j 

 

Wieliczka Brzegi rocznica Światowych Dni Młodzieży - Dzień pierwszy - było pięknie:)

 

Na scenie plenerowej obok ronda ŚDM odbył się w sobotę Koncert Uwielbienia z udziałem Chóru Solnego Uwielbienia oraz MateO. W niedzielę ciąg dalszy. Parkingi rzeczywiście są potężne i czekają także w niedzielę. Wcześniej była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Było pięknie. Koncert niedzielny Uwielbienia z udziałem Natalii Niemen oraz New Life i wielu wykonawców. - zapowiada się wspaniale.

 

Jest i Brama Miłosierdzia, przeszli nią w sobotę wszyscy uczestnicy sobotniego wydarzenia, strażacy stali w szpalerze z zapalonymi pochodniami, udzie szli z zapalonymi lampionami, za figurą Matki Bożej Loretańskiej . Niezwykłe przeżycie nade wszystko duchowe, przejście przez Bramę Miłosierdzia jest spotkaniem z Panem Bogiem, wielką łaską.

 

Wszystkich prowadziła do tego miejsca niesiona przez strażaków figura Matki Bożej z Loretoo - dar otrzymany od Włochów podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Z łaski przejścia Bramy Miłosierdzia można skorzystać także w niedzielę, widać ją z daleka. Przy bramie jest potężnych rozmiarów plansza z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego - wizerunek z cudownego Obrazu Miłosierdzia Bożego z Kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Choć Rok Miłosierdzia zakończył się w ubiegłym roku, w Brzegach na Campus Misericordiae można zaznać tej wielkiej łaski od Boga. Jeszcze mamy na szczęście niedzielę.


Filmiki z koncertu Uwielbienia, i sobotnich wydarzeń są na naszym FB Wieliczka Gazeta Panorama Powiatu Wielickiego.

 

B. Zapadlińska