Wieliczka-Brzegi rocznica ŚDM' 2017 program

 

 

Spotkajmy się na Campus Misericordiae

W ostatnich dniach lipca minie rok od pamiętnych wydarzeń w Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży, kiedy to na wielickiej ziemi na dwa dni powstało ponad dwumilionowe „miasto młodych”. 29 – 30 lipca ponownie zapraszamy na Campus Misericordiae, gdzie przygotowaliśmy cykl wydarzeń, dzięki którym powrócimy do atmosfery tamtych dni, a przede wszystkim wspólnie realizować będziemy zadanie postawione przez Franciszka, zawierające się w wezwaniu „Wstań z kanapy”.

W sobotę 29 lipca

o godz. 20.00 z kościoła w Strumianach wyruszy piesza pielgrzymka na Campus Misericordie – rok temu przemierzaliśmy tę samą trasę, by przywitać grupę pielgrzymów z Włoch, którzy przekazali kopię figury Matki Boskiej z Loreto, obecnie umiejscowioną w Domu Miłosierdzia.

O godz. 22.00 na scenie plenerowej umiejscowionej obok Ronda Światowych Dni Młodzieży rozpocznie się koncert Chóru Solnego Uwielbienia oraz Mateo.O., czyli Mateusza Otremby, znanego artysty związanego z nurtem chrześcijańskim w muzyce. Na zakończenie dnia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz przejście przez Bramę Miłosierdzia.


Niedziela, 30 lipca

to dzień pełen koncertów młodzieżowych, spotkań, świadectw , w tym Janka Meli, wspólnych dyskusji…

Rozpoczynamy o godz. 15.00 a ważnym punktem, tego dnia będzie wykonanie Oratorium o Świętej Kindze napisanego przez Piotra Pałkę, znanego kompozytora i dyrygenta. Zapraszamy! Wstań z kanapy i dołącz do nas!