Solne Uwielbienie w Wieliczce

Solne uwielbienie - już 26 maja w Wieliczce!

 

26 maja, już po raz trzeci, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce zabrzmią dźwięki koncertu Solne uwielbienie. W tym roku w największym koncercie uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce wystąpią m.in. Natalia Niemen, Janusz Radek i Arkadio. Rozpoczęcie o godzinie 19:00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Solne uwielbienie jest chrześcijańską inicjatywą, która stanowi przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Każdego roku na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce gromadzą się tysiące wiernych - dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy wspólnym śpiewem modlą się i uwielbiają Boga.

 

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, oprócz znakomitych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Natalii Niemen, Janusza Radka i jednego z najbardziej popularnych raperów chrześcijańskich, Arkadio, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce wystąpią soliści związani z polską sceną muzyki chrześcijańskiej: Monika Giergiel, Beata Krzywicka, Ada Kamienobrocka, Michał Olech i Robert Górski. Towarzyszyć im będą znakomici muzycy, współpracujący m.in. z Krakow Gospel Choir, zespołem Amen Band i chórem Joyful Voice.

 

Po raz kolejny podczas koncertu Solne uwielbienie wystąpi Arkadio, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Ponadto, tradycyjnie już, w czasie wydarzenia zaśpiewa powołany na okoliczność koncertu chór Solnego uwielbienia. W tym roku liczy on niemal 50 wokalistów pochodzących z całej Polski. W koncercie wystąpią także dzieci ze scholi działających na terenie gminy Wieliczka, które stworzą wyjątkowy, dziecięcy chór.

 

- Solne uwielbienie to ostatnia próba przed Światowymi Dniami Młodzieży. Wydarzenie odbędzie się nieopodal Brzegów - miejsca, w którym zaledwie 2 miesiące później Papież Franciszek spotka się z milionami młodzieży z całego globu - mówi o.Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca koncertu. Mamy nadzieję, że tego dnia w Wieliczce nie zabraknie młodzieży! Przyjeżdżajcie, by wspólnie przeżyć wieczór uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zapraszam całe rodziny. Razem dziękujmy Panu Bogu za wielkie rzeczy, które czyni dla każdego z nas - dodaje.

 

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.solneuwielbienie.pl oraz na profilu Solne uwielbienie na Facebooku.