Policja Powiatowa w Wieliczce informuje

Tragiczny finał przejażdżki quadem

21 czerwca około godz. 12.30 w miejscowości Dobranowice, kierujący quadem 15-latek prawdopodobnie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego pasażer, którego przewoził upadł na jezdnię. 15- latek nie miał ubranego kasku ochronnego. Kierujący quadem oddalił się z miejsca wypadku. Poszkodowany z urazem głowy został zabrany śmigłowcem do krakowskiego szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku ustal wielicka policja

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce rozpoczęła cykl szkoleń dla wolontariusz Światowych Dni Młodzieży

15 czerwca 2015 roku w sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego odbyło się pierwsze spotkanie szkoleniowe wolontariuszy.

Ideą szkolenia jest przygotowanie ich do właściwego reagowania na mogące wystąpić sytuacje i zdarzenia czyli przekazanie wiedzy pomagającej zadbać o własne bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo pielgrzymów. Wolontariusze parafialni powinni nabytą wiedzę przekazać uczestnikom ŚDM, którymi opiekować się będą na terenie parafii oraz w trakcie trwania wydarzeń centralnych ŚDM.

 

Wsiadł za kółko mając ponad 2,5 promila alkoholu we krwi ! Wpadł dzięki obywatelskiej postawie jednego z kierowców.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.30. Do dyżurnego niepołomickiego komisariatu dodzwonił się mężczyzna, który przekazał informację, że jedzie za samochodem osobowym marki Ford Mondeo. Zgłaszający przypuszczał, że kierujący fordem jest nietrzeźwy ponieważ pojazd którym się poruszał jechał całą szerokością jezdni. Świadek widząc wyczyny drogowego pirata kontynuował jazdę za nim. Gdy kierujący fordem zatrzymał się w miejscowości Staniątki, świadek zdarzenia również zatrzymał swój samochód, podbiegł do auta nietrzeźwego kierowcy i wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Na miejsce przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach, którzy zbadali stan trzeźwości kierującego Fordem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia. Wynik wskazał ponad 2.5 promila alkoholu w jej organizmie. Jednocześnie na miejsce przybyła załoga Ruchu Drogowego z KPP Wieliczka w celu wykonania dodatkowych czynności, ponieważ jak się okazało zatrzymany mężczyzna prawdopodobnie spowodował kolizję w miejscowości Słomiróg a następnie oddali się z miejsca zdarzenia. W trakcie dalszych czynności ustalono również, że 60-latek nie posiada prawa jazdy, ponieważ uprawnienia zostały mu już zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Obywatelska postawa, jaką wykazał zgłaszający zasługuje na uznanie. Dzięki swoim zdecydowanym działaniom udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Postawa taka pozwoliła uniknąć potencjalnej tragedii na drodze.

Magdalena Chwastek