Marzec w wielickiej Bibliotece

KALEJDOSKOP - spotkanie rozwojowe dla młodzieży

16 marca o 17:00 wielicka biblioteka zaprasza młodzież w wieku 16 + na spotkanie rozwojowe. 

Już 16 marca zapraszamy młodych ludzi do udziału w KALEJDOSKOPIE - wieczornym spotkaniu ze specjalistami różnych dziedzin, którzy podpowiedzą wam co możecie robić po ukończeniu szkoły, jakie drogi rozwoju i wsparcia czekają jeszcze na wasze odkrycie. Od 17:00 do 21:00 wasz czas wypełnią takie warsztaty jak: Rekrutacja w korporacjach, Wolontariat europejski – inny sposób na start, Jak zarabiać w Internecie? Kanały, serwisy, blogi oraz Strefa Inspiracji – narzędzia i aplikacje.
Szkolenie skierowane jest szczególnie do maturzystów, ale zapraszamy także wszystkich innych, którzy zastanawiają się nad wyborem przyszłej drogi kariery. Wszelkich informacji udzielą wam bibliotekarze w Dziale Literatury Pięknej wielickiej biblioteki! Zapraszamy! Zapisujcie się już dziś!

Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy:
-osobiście: Dział Literatury Pięknej wielickiej biblioteki
-mailowo: dzialliteraturypieknej@biblioteka.wieliczka.eu

[AB] 

 

 

 

 

Konkurs „Między słowami”

Wielicka biblioteka zaprasza do udziału w konkursie „Między słowami”.

Odszukaj w 10 zadaniach konkursowych tytuły książek, które można pożyczyć w wielickiej bibliotece i jej filiach. Zbieraj punkty cały rok i wygraj bony podarunkowe do ogólnopolskiej sieci księgarń.

Od marca do grudnia 2016, na początku każdego miesiąca, na stronie internetowej oraz na stronie facebookowej wielickiej biblioteki będą publikowane teksty, krótkie historie, czasem jednoczęściowe, czasami dwuczęściowe. Zadaniem konkursowym jest odnalezienie w tekstach tytułów książek dostępnych w naszej bibliotece i jej filiach. Można posługiwać się katalogiem on-line wielickiej biblioteki.

Tytuły książek muszą brzmieć identycznie jak odnalezione fragmenty, jednakże bez uwzględnienia interpunkcji i zapisu małymi/wielkimi literami np.

PRZYKŁADOWY TEKST:
Wspominała swoje idealne życie bez sentymentów, ale niepokoiła ją jedna kwestia. Krwi napsuł jej swego czasu konflikt z bratankiem.

 

PRZYKŁADOWE ODNALEZIONE TYTUŁY W POWYŻSZYM FRAGMENCIE:
idealne życie, bez sentymentów, kwestia krwi

ALE JUŻ: słowa „czasu” nie można uwzględnić jako odmieniony tytuł książki Czas.

Za każdy wskazany w tekście tytuł książki uczestnik otrzymuje jeden punkt. Jeżeli w naszej bibliotece (i jej filiach) znajduje się więcej książek o odnalezionym tytule, należy podać tytuł tylko raz (za powtórzony ten sam tytuł nie ma dodatkowego punktu). Jeżeli odnaleziony tytuł zawiera w sobie inny pełny tytuł, należy podać wszystkie odnalezione tytuły, które jeszcze nie wystąpiły w zgłoszeniu konkursowym.

Wyniki konkursu i ogólne punktacja zostaną podane w styczniu 2017 roku.

Każdy uczestnik konkursu może przesłać jedno zgłoszenie konkursowe w danym miesiącu, zawierające odnalezione tytuły książek w tekście z danego miesiąca (czyli maksymalnie każdy uczestnik może wysłać 10 zgłoszeń konkursowych, po jednym na każdy miesiąc). Osoby niepełnoletnie muszą dodatkowo do końca roku dostarczyć stosowne oświadczenie, o którym mówi regulamin konkursu.

Zgłoszenia rozwiązania zadania konkursowego z danego miesiąca, wraz z danymi osobowymi i data urodzenia oraz danymi kontaktowymi, należy dostarczyć do biblioteki do końca tego samego miesiąca co zadanie konkursowe na adres dzialliteraturypieknej@biblioteka.wieliczka.eu lub biblioteka@biblioteka.wielcizka.eu lub osobiście do biblioteki w Wieliczce lub jej filii. Informacje o adresach: www.biblioteka.wieliczka.eu lub telefonicznie: 12 278 30 75 wew. 25.

Życzymy udanej zabawy!

Regulamin konkursu Miedzy słowami na www.biblioteka.wieliczka.eu

/Bibl/