Kopalnia Soli Wieliczka - rekord Guinessa SP2

Obraz Polski - W Księdze Guinessa dzięki uczniom z Wieliczki
 
 
Uczniowie SP2 Wieliczka przeżyli niezwykłą przygodę, którą będą długo wszystkim opowiadać :-) pobili w Kopalni Soli "Wieliczka" rekord Guinessa. Wszystko zostało zgodnie z wymogami sfilmowane, sfotografowane, opisane. Żywych obrazów było wiele, lecz kontynentów, krajów, jeszcze nie odnotowano. Mapa Polski jest pierwszą w tej kategorii :-) Minimum stanowiło 250 osób, 8 września w Komorze Warszawa Kopalni Soli "Wieliczka" w konturze naszego kraju znalazło się 414 uczniów, którzy wystąpili jak na akcję "Odblaskowa Szkoła" przystało, w odblaskowych kamizelkach. A kolory chusteczek na głowach "malowały" na mapie: wyżyny, niziny i doliny.
 
 
Bicie rekordu sfilmowały największe stacje telewizyjne, sfotografowali i opisali przedstawiciele mediów. Akcja "Odblaskowa Szkoła" organizowana jest przez Komendę Wojewódzką w Krakowie od 2010 roku i wzięło w niej udział 1800 szkół. Celem jest wyposażenie i korzystanie przez dzieci z elementów odblaskowych, aby wyszły do szkoły i wróciły z niej bezpiecznie, podkreślała Magdalena Chwastek z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.
 
 
Dyrektor SP2 Krystyna Tylek była szczęśliwa i dumna z postawy nauczycieli i uczniów. Prezes Kopalni Soli "Wieliczka" Trasa Turystyczna cieszył się, że to niezwykłe wydarzenie zorganizowano w podziemiach kopalni, która ubogaciła jeszcze formułę pobitego rekordu. Miło było patrzeć na radość dzieciaków i organizatorów ;-) Serdecznie gratulujemy :-) 
tekst i fot.: B.Z.
 

INFORMACJA TAKŻE NA FACEBOOKU PANORAMY:

Najnowsze wydarzenia z gmin Wieliczka, Niepołomice, Gdów, Kłaj, Biskupice, fotorelacje, filmiki, na naszym nowootwartym facebooku https://www.facebook.com/Wieliczka-Gazeta-Panorama-Powiatu-Wielickiego-1137679136290021/