Bezpłatna gazetka rajdowa SuperOES

Z inicjatywy Automobilklubu Krakowskiego, organizatora 10. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (Wieliczka, 1-3 kwietnia 2016) ukazał się 35 numer magazynu SuperOES, zawierający informator jubileuszowego Memoriału.

Są w nim zamieszczone m.in. wspomnienia pilotów: Jacka Lewandowskiego i Jacka Wypycha o Marianie Bublewiczu i o Januszu Kuligu; zresztą Lewandowski był również promotorem kariery Janusza Kuliga. Jest też tekst o pozostałych pilotach patronów wielickich zawodów.

W tegorocznej edycji Memoriału biorą także udział uczestnicy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski w swoich zabytkowych rajdówkach. W nawiązaniu do tego SuperOES prezentuje historyczne pojazdy ze zbiorów krakowskiego Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz cenną kolekcję prywatną, wystawioną w krakowskim salonie BMW M-Cars.

SuperOES żegna zmarłych niedawno zasłużonych rajdowców – Czesława Wodnickiego i Eugeniusza Pacha. Jest i tekst, przedstawiający przygotowywany na tegoroczny czerwiec i lipiec wielki rajd weteranów z Pekinu do Paryża, który zawita do Polski i będzie mieć dwie próby sportowe na trasach Rajdu Rzeszowskiego. I jest też – co oczywiste – obszerny informator, dotyczący szczegółów 10. Memoriału w Wieliczce.

SuperOES nr 35 będzie bezpłatnie kolportowany wśród widzów podczas zawodów w Wieliczce.