19 XI – Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

 

Miejsce: Bazylika Miłosierdzia Bożego - Łagiewniki


Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana będzie miał miejsce 19 listopada 2016r. w Krakowie-Łagiewnikach. Dzień później, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, będzie można go dokonać we wszystkich kościołach w Polsce. To zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI 19 LISTOPADA:

Godz. 10.00 – Nabożeństwo

Godz. 11.00 – Konferencja (bp Roman Pindel)

Godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, z homilią bp. Andrzeja Czai

Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Ok. godz. 14.00 – Zakończenie celebracji


***

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie jest zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim. Przed nami wielkie i ważne zadanie.

INFORMACJA ZE STRONY KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

http://episkopat.pl/19-xi-jubileuszowy-akt-przyjecia-jezusa-za-krola-i-pana/

Tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana również jest na tej stronie.

Na zdjęciu: Okładka książki „Służebnica Boża Rozalia Celakówna”, jednej z wielu publikacji, przybliżających Orędzie do narodu Polskiego i Świata przekazane polskiej pielęgniarce, mistyczce. Warto przeczytać świadectwa spisane przez Rozalię Celakównę. Oto jeden z fragmentów: (...) Trzeba wszystko uczynić, by Intronizacja była przeprowadzona. Jest to ostatni wysiłek Miłości Jezusowej na te ostatnie czasy! [84] Pytam z bojaźnią tę osobę, czy Polska się ostoi. Odpowiada mi, że: Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości. Inaczej, moje dziecko, nie ostoi się – i jeszcze na ostatek mówi do mnie przekonywająco: Oświadczam ci to, moje dziecko, jeszcze raz, że tylko te Państwa nie zginą, które będą oddane Jezusowemu Sercu przez Intronizację, które Go uznają swym Królem i Panem. (...)Fragmenty Orędzi Jezusa (1908-1943r) S.B. Rozalia Celakówna